El kurutma makineleri, Otel, benzin istasyonu, restaurant, okul, üniversite, alışveriş merkezi ve kamu binaları gibi insanların yoğun bulunduğu ortamlarda tuvaletlerde el kurutma amacı ile takılan cihazlardır.

Otomatik Fotoselli Butonlu, Jet Motorlu El kurutma makineleri

El kurutma makineleri

El kurutma makineleri

El Kurutma Makineleri

JVD Stell Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi Krom 811163
JVD Stell Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi Beyaz
JVD Exp Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi Siyah 811823
JVD Exp Air Jet Motorlu El kurutma Makinesi 811822
JVD Expt Air El Kurutma Makinesi Beyaz 811791
JVD Copt Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi Beyaz 811167
JVD Copt Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi 811168 Krom
El Kurutma Makinesi JVD Master ART811414 Krom
El Kurutma Makinesi JVD Tornade ART811251
El kurutma makinesi JVD Tornade
El kurutma makinesi fiyatları
Fotoselli El Kurutma Makinesi EKM91K
Otomatik El Kurutma Makinası EKM25A
Otomatik El Kurutma Makinası EKM25
El kurutma makineleri

El kurutma makineleri

Fotoselli otomatik yada butonlu manuel olarak çalışan el kurutma makineleri, havlu kağıt israfını önlemesi yönü ile ekonomiye katkı sağlamakta, çevre duyarlılığı açısından da doğaya katkı sağlamaktadır.

Son yıllarda işletmeciler tarafından yoğun rağbet gören bu cihazlar, el kurutma süresinin kısaltılması ile zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Eski nesil klasik el kurutma makinaları yüksek enerji tüketimi ve uzun sürede el kurutması nedeni ile artık yerini yavaş yavaş yeni jenerasyon el kurutma makinelerine bırakmıştır.

El kurutma makineleri

El kurutma makineleri

Eski nesil el kurutmaları kullanan kişilerin uzun süre cihaz başında ellerini kurutmak için beklemek zorunda kalmalarından ve bu konudaki şikayetleri, el kurutma makinesi üreticilerini daha hızlı sürede daha az enerji tüketen cihazlar üretme arayışına sokmuştur.

Bu konuda jet motor sistemini başarı ile el kurutma makinelerine uyarlayan el kurutma makinesi üreticileri daha az enerji ile çok daha kısa sürede el kurutan cihazlar üretmişlerdir. Artemia Islak Hacim Ekipmanları olarak satışa sunduğumuz el kurutma makinaları eski nesil ve yeni jenerasyon jet motorlu olmak üzere iki gruba ayrılmıştır.

El kurutma makineleri

El kurutma makineleri

El kurutma makineleri

El kurutma cihazları veya el kurutma makineleri birçok kişinin elini yıkaması ve kurulaması gereken işletmelerin olmazsa olmazlarından biri olan bir aksesuarlardır. Artemia!nın Islak Hacim ekipmanları kategorisi altında bulabileceğiniz bu cihazlar, evlerden çok ofislerde ve restoranlarda tercih edilir.

El kurutma makineleri

El kurutma makineleri

El Kurutma Makinelerinin Genel Özellikleri

El kurutma makinelerinin  temel özelliği otomatik veya manuel olarak, ellerinizi kurutabilecek kadar sıcak hava üflemesidir. Ellerinizi yıkadıktan sonra çeşitlere göre ya manuel olarak düğmeye basarak ya da fotoselli, kızıl ötesi ışınlarla elinizi algılayan sistemlerle otomatik olara kurutursunuz. Makina sıcak hava üfleyerek ellerinizdeki suyu buharlaştırır. Otomatik modellerde ellerinizi hareket ettirmediğiniz zaman belli bir süre sonra makina kendiliğinden kapanır. (Bu süre genelde 30 saniye ve 1 dakika arasındadır) Manuel modellerde siz kendiniz bir düğmeye basarak sistemi çalıştırır veya kapatırsınız.

El kurutma makinelerinin boyutları çeşidine göre değişiklik gösterir. Duvara monte bir makina daha az yer kaplarken yerden yükselen bir makina daha fazla yer kaplar.

El kurutma makineleleri

El kurutma makineleleri

El kurutma makinesi çeşitleri

El kurutma makinelerinin mekanizması aynı olsa da çalışma prensibi ve montaj açısından farklı çeşitleri var. Sensörlü el kurutma makinesi, en sık rastlanan çeşitlerden biri. Duvara monte edilen bu makine aşağıya doğru kısa bir boru olur ve siz elinizi makinenin altında oynattığınızda bu borudan sıcak hava üflenmeye başlar. Fotoselli el kurutma cihazları ise genelde yere konulur ve portatif klima görünümündedir. Makinenin ortası aralıktır ve üst kısma elinizi koyduğunuzda fotoseller sizi algılayarak sıcak hava üflenmesini sağlar. Buradaki sıcak hava ince deliklerden geliyor gibidir ve elinizde yarattığı his daha farklıdır.

El kurutma makineleleri

El kurutma makineleleri

El kurutma makineleri Fiyatları

Ankastre el kurutma makineleri banyo duvarının içine gömülen bir mekanizmaya sahiptir. Banyonuz ham inşaat halindeyken ya da derin bir restorasyondayken takılması tercih edilir. Başka ankastre ürünlerden farklı olarak makinenin sıcakla genleşmesinin de hesaba katılması gerekir.

El kurutma makinesi fiyatları en başta ürünün çeşidine göre değişiklik gösterir. Sensörlü makineler, fotoselli makinelerden biraz daha ekonomiktir. Makinenin gövde malzemesi de fiyatı etkiler. Plastik veya metal gövde, paslanmaz çelik gövdeden biraz daha uygun olacaktır. Ürünün markası ve menşei de fiyatları etkiler. Elbette, bu ürünlerin büyük ölçüde işletmeler için olduğu da göz önünde bulundurulmalı. Xinda, Jackson ve Rulopak gibi markaların ürünlerini artemia’da bulabilirsiniz.

El kurutma makineleri fiyatları

El kurutma makineleri fiyatları

Artemia El kurutma makineleri

Artemia Aksesuar olarak ıslak hacim ekipmanları konusunda yılların deneyimine sahibiz. Otel, hastane, üniversite, site, benzin istasyonu, okul, kamu kuruluşu, fabrika gibi yerlerin yıllardır ıslak hacim ekipmanlarını temin etme, montaj ve sonrası ihtiyaç olan servisler konusunda yılların birikimine sahibiz.

Artemia Islak Hacim Ekipmanları olarak, Fotoselli, Butonlu, Jet motorlu, istediğiniz güç te el kurutma makinelerini, istediğiniz yere kurabilir ve yıllarca sorunsuz servis hizmeti verebiliriz.

JVD Expt Air El Kurutma Makinesi Beyaz 811791

JVD Expt Air El Kurutma Makinesi Beyaz 811791

El kurutma makinesi konusunda tartışmalar

Dünya üzerinde, teknolojik gelişime bağlı olarak üretilmiş çok ilginç makineler vardır. Bunların bazıları, gündelik hayatta yerini almış, bazıları ise çok pratik görünmelerine rağmen pratik olarak kullanılamamıştır.

Makinelerin faydaları, zararları sürekli tartışılır, fakat makineleşmenin önüne geçilemez, Her makine, teknolojik ekipman tartışması giderek yeni bir makinenin doğmasına hizmet eder..

JVD Exp Air Jet Motorlu El kurutma Makinesi 811822

JVD Exp Air Jet Motorlu El kurutma Makinesi 811822

Çok gariptir, Dünya!yı neredeyse yok edebilecek makinelere, silahlara sahipken, gündelik tartışmalar bunların çok uzağında yürür..

Nükleer başlıklı, balistik bir füze milyonları yok edebilecek iken, hiç tartışma konusu olmaz.. Fakat, küçük bir alet etrafında tartışmalar kopar..

Bunları en ünlüsü el kurutma makineleridir.. Acaba hijyenik mi?, mikrop mu yayıyor? Sağlıklı mı? Zararlı mı? Öldürücü mü? vb….

JVD Copt Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi Beyaz 811167

JVD Copt Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi Beyaz 811167

Bazı haber siteleri sırf tıklama oranlarımız artsın, reklamlarımıza para ödeyen firmalar daha çok ödesin diye çok garip başlıklar atabiliyorlar..

Dikkat, Son dakika..  El Kurutma makineleri öldürüyor. vb. gibi..

Gazetelerin, dijital medyanın, reklam geliri kaynaklı ultra panik yaratabilecek başlıklarını anlamakla beraber, yine de doğrusu, doğru bilgi vermektir..

JVD Copt Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi 811168 Krom

JVD Copt Air Jet Motorlu El Kurutma Makinesi 811168 Krom

El kurutma makineleri, kağıt havlu vericiler olmasa ne yapardık?Ellerimizi yıkar, çaktırmadan üstümüze başımıza sürüp kurutmaya çalışırdık ama bir türlü olmazdı.  Peki çok mu hijyenik? Üst baş, otobüse bindiniz, oturdunuz, birisi hapşırdı, mikroplar yapışıp kaldı. Siz ellerinizi kurulamak için üst baş..  Hiç doğru değil, değil mi?

Peki kağıt havlu vericiler…

Öncelikle kağıt, yani orman, ağaç tüketiyorlar.. 1 dakika içinde tüm Dünya’da tüketilen kaldı bir düşünün…

Yazıcılardan, fakslardan, aptalca gönderilerden aldığımız kağıt çıkışlar..

Bir hayal edin, milyonlarca kağıt tüketiyoruz, aslında metre küplerce, orman, ağaç ve oksijeni tüketiyoruz..

Şimdi geri dönelim, ellerimiz kurutmak şart mı?

Belki çok önemli bir şey değil aslında, ıslak olsa ne olacak, kendi kendine kurusa ne olacak?

En fazla 5 dakika vakit geçecek..

Sonra su kendi kendine oda sıcaklığında ve mekanik olarak buharlaşacak..

Mümkünse ellerimizi kurutmak gibi bir telaşa girmemek..

Oysa günümüz iş yaşamında böyle olmuyor.. Görüşme yapıyorsunuz vatandaş elinizi sıkacak,..  Aman diyorsunuz bir dur, daha yeni tuvaletten çıktım, ellerim ıslak..

Olmaz tabiiki..

Elleri kurutmak gerekli, peki ama nasıl?

Kağıt Havlu vericiler, El kurutma makineleri…

El kurtma makineleri, mikrop saçıyor, acayip bakteriler falan. Peki öyle mi? değil..

El kurutma makinesi nasıl çalışır?

El kurutma makineleri, teknolojik evrimlerine bakmaksızın anlatırsak, elektrik enerjisi ile havayı ısıtıp ve hızlıca üfleyerek ellerinizi bugünkü imkanlar dahilinde 10 saniye içinde kuruturlar..

Çalışma yöntemlerine göre, butonlu, fotoselli el kurutma makineleri olarak sınıflandırılabilirler. Teknoloji 1.0 ürünü el kurutma makineleri butonlu idi, yani siz bir butonlu veya düğmeye basmadığınız sürece çalışmıyordu… O düğmeye bastığınız anda çalışmaya başlayıp ellerinizi kurutuyordu.. Fakat, o düğmeye günde bilerce insan basıyor, dokunuyor. Hijyen durumu düğme açısından tam bir 0 düğme..

Peki ne olur? Binde bir ihtimal ile, sağdaki 5 parmağınızdan, işaret parmağı olanı bakteri kapar..

Kâğıt havlular mı? Elektrikli el kurutma makineleri mi?

Sizce umumi tuvaletlerde ellerimizi kurularken kâğıt havluları mı tercih etmeliyiz yoksa elektrikli kurutucuları mı? Bu karar, kimilerine göre hijyenle ya da zamanla ilgiliyken kimilerine göre de kurulama performansı ile ilgili olabilir. Bunların yanı sıra doğa ile ilgili kaygılar da birçok kişi için önemlidir. Hiç şüphesiz bizim günlük aktivitelerimiz, dünyamızın karşı karşıya olduğu büyüyen sürdürülebilirlik baskılarıyla doğrudan ilişkilidir.

Peki, ellerimizi kurulamak için üzerimizdeki kıyafetleri kullanmadan, bu iki yöntemden hangisinin daha etkili ve doğa dostu olduğuna nasıl karar vereceğiz?

Yaşam döngüsü değerlendirmesi (ya da analizi), üretim, lojistik, tüketim ve bertaraf olmak üzere ürün ve hizmetlerin yaşam döngüsünün doğa etkilerini tanımlamak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanarak yaşam döngüsünde en fazla etkiye sahip noktaları belirleyip, analizin en önemli boyutları belirlenir.

Yaşam döngüsü araştırmaları, sürekli olarak ellerimizi kurularken elektrik ve kâğıt havlu kullanımının etkilerinin -yaşam döngüsünün tamamı düşünüldüğünde- devede kulak olduğunu gösteriyor. Buna, hammadde, üretim, el kurutma makinelerinin ve havlu dispenserlerinin bertarafı da dâhil.

Bunun nedeni ise kurutucuları ve dispenserleri, yenilerini almaya gerek olmadan uzun süre kullanabiliriz; ama ellerimizi her kuruladığımızda, kâğıt ve elektrik gibi kaynakları da tüketiriz.

Ellerimizi kurutmanın doğa etkisinin, ne kadar ve ne tür kâğıt kullanıldığına ya da elektrikli el kurutma makinesinin ne kadar enerji harcadığına bağlı olduğu unutulmamalıdır.

Sıcak hava üfleyen kurutucu mu yoksa kağıt havlu mu?

Araştırmalar, bu iki yöntemin çevresel yönden kabaca aynı etkilere sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ancak her iki yöntemin de kritik faktörlere göre birbirleri üzerinde küçük avantajları olabilir:

• Her kullanımda ne kadar kâğıt tüketildiği (ortalama 2)
• Geri dönüşümlü kâğıt oranı
• Elektrikli kurutucuların güç seviyesi ve kurutma süresi

Bu durumda bazen kâğıt havlu daha iyi bir seçimken bazen de elektrikli kurutucuları kullanmak daha iyi görünüyor. Bu, büyük ölçüde elektriğin nasıl elde edildiğine, havluların nasıl üretildiğine ve bertaraf edildiğine bağlı olarak değişiyor.

Alternatif ne olabilir?

Son yıllarda geleneksel kurutma yöntemlerine yeni bir yöntem eklendi; aslında bu yeni yöntem normal kurutucuların teknolojik olarak farklı bir açıdan yaklaşımı: geleneksel kurutucular ellerdeki suyu buharlaştırmak için sıcaklık ve hava akımını bir arada kullanırken bu yeni kurutucular havayı ısıtmadan kullanıyor ve su ellerden şiddetli hava akımı yardımıyla “sıyrılarak” uzaklaştırılıyor.

Araştırmalar gösteriyor ki, bu yeni kurutucular klasik yönteme göre daha avantajlı. Klasik kurutucular 20-40 saniyede 2.4 kW güç harcayarak kuruturken, yeni nesil kurutucular 12-20 saniyede 1.5 kW güç harcayarak kurutuyor. Görüldüğü gibi enerji tüketimi yaklaşık olarak dört kat daha düşük oluyor.

Yeni kurutucuların elektrik kullanımı ile kâğıt havluların tüketimi karşılaştırıldığında, yeni kurutucuların daha üstün olduğu görülüyor. Kurulama başına iki tane ve yüzde yüz geri dönüşümlü kâğıt kullanıldığı varsayılsa bile, yeni nesil kurutucular -üretim ve bertaraf göz önüne alındığında- daha avantajlı; ama kurutucularda bir de gürültü sorunu var ki dikkate alınması gereken bir diğer konu.

Peki, ne yapmalıyız?

Teknolojinin gelişerek daha az enerji tüketen, küresel ısınmanın azalmasına neden olan su kullanımını, katı atık miktarını azaltan, ekosistem kalitesini artıran ürünler ortaya koyması elbette çok iyi. Keşke ülkemizde de bu tarz yaklaşımlara daha çok kaynak ayrılsa.

Değişen şartlarda ileride bu durum hep böyle kalmayabilir. Örneğin; ilerde daha emici daha küçük kâğıt havlular üretilir ya da yüksek hızlı kurutucuların önüne geçebilecek yeni teknolojiler ortaya çıkabilir.

Ancak hem şimdi hem de gelecekte daha iyi çevresel sonuçları güvence altına alarak bilinçli kararlar verebiliriz. En azından şimdilik bizden sonraki nesilleri de düşünerek kullandığımız kağıt havlu sayısını azaltabilir ya da elimizi daha kısa süreli kurutabiliriz, hafif nemli kalmasının da kimseye bir zararı olmaz.

Bir sonraki sefer ellerinizi kurularken aklınıza bu yazı gelsin.
Kaynak: https://www.birgun.net/haber-detay/kagit-havlular-mi-elektrikli-el-kurutma-makineleri-mi-180871.html

El Kurutma Cihazları

El kurutma cihazları veya el kurutma makineleri birçok kişinin elini yıkaması ve kurulaması gereken işletmelerin olmazsa olmazlarından biri olan bir aksesuardır. n11.com’un Banyo ve Aksesuarları kategorisi altında bulabileceğiniz bu cihazlar, evlerden çok ofislerde ve restoranlarda tercih edilir.

El Kurutma Makinesi Özellikleri

El Kurutma Makinesi Özellikleri

El kurutma makinesinin temel özelliği otomatik olması. Aslında mantık basit: Siz ellerinizi yıkarsınız, makine sizin hareketinizle çalışır, sonra sıcak hava üfleyerek ellerinizdeki suyu buharlaştırır. Ellerinizi hareket ettirmediğinizde belli bir süre sonra kendiliğinden kapanır. (Bu süre genelde 30 saniye ve 1 dakika arasında.) El kurutma makinesi boyutları çeşidine göre değişiklik gösterir. Duvara monte bir makine daha az yer kaplarken yerden yükselen bir makine daha fazla yer kaplar. El kurutma makinelerinin hijyen tartışmaları kafanızı kurcalıyorsa ve daha ekonomik bir seçenek arıyorsanız el kurutma cihazları kategorisinde de bulabilirsiniz. Bu makinelerin de sensörlü ve fotoselli çeşitleri mevcut. El kurutma makinelerinden farklı olarak bu makinelerde kağıt havlu değişikliği yapmanız ve sıkışma olursa makineyi açıp düzeltmeniz gerekiyor. Bazı modellerde kağıt yerine tek kullanımlı bez rulosu da bulunabiliyor.

El Kurutma Cihazı Çeşitleri

El Kurutma Cihazı Çeşitleri

El kurutma makinelerinin mekanizması aynı olsa da çalışma prensibi ve montaj açısından farklı çeşitleri var. Sensörlü el kurutma makinesi, en sık rastlanan çeşitlerden biri. Duvara monte edilen bu makine aşağıya doğru kısa bir boru olur ve siz elinizi makinenin altında oynattığınızda bu borudan sıcak hava üflenmeye başlar. Fotoselli el kurutma cihazları ise genelde yere konulur ve portatif klima görünümündedir. Makinenin ortası aralıktır ve üst kısma elinizi koyduğunuzda fotoseller sizi algılayarak sıcak hava üflenmesini sağlar. Buradaki sıcak hava ince deliklerden geliyor gibidir ve elinizde yarattığı his daha farklıdır.

El Kurutma Cihazları Fiyatları

El Kurutma Cihazları Fiyatları

Ankastre el kurutma cihazları banyo duvarının içine gömülen bir mekanizmadır. Banyo ham inşaat halindeyken ya da derin bir restorasyondayken takılması tercih edilir. Başka ankastre ürünlerden farklı olarak makinenin sıcakla genleşmesinin de hesaba katılması gerekir. El kurutma makinesi fiyatları en başta ürünün çeşidine göre değişiklik gösterir. Sensörlü makineler, fotoselli makinelerden biraz daha ekonomiktir. Makinenin gövde malzemesi de fiyatı etkiler. Plastik veya metal gövde, paslanmaz çelik gövdeden biraz daha uygun olacaktır. Ürünün markası ve menşei de fiyatları etkiler. Elbette, bu ürünlerin büyük ölçüde işletmeler için olduğu da göz önünde bulundurulmalı. Xinda, JVD gibi markaların ürünlerini islakhacimekipmanlari.com ‘da bulabilirsiniz.

Saç kurutma makineleri    

Islak Hacim Ekipmanları   

Artemia İletişim

Perpa Islak Hacim Ekipmanları

39 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir