Saç kurutma makineleri, saçlarınızın doğal kurumaya göre 10-20 kat daha kısa sürede kurumasını sağlar. Sizi hastalıklardan korur.

Saç kurutma makineleri

Saç kurutma makineleri

Xinda saç kurutma makinesi GDC700B
Xinda Saç Kurutma Makinesi 1600w Otel Tipi RCY120-5527
Xinda saç kurutma makinesi 1200w RCY120-18A
Xinda saç kurutma makinesi 1200w RCY120-18A1
Saç kurutma makineleri

Saç kurutma makineleri

Saç kurutma makineleri

Artemia Islak Hacim Ekipmanları, Oteller, kamu kuruluşları vb. yerler için profesyonel saç kurutma makinelerini hizmetinize sunar. Takar, bakar, yeniler.

Saç kurutma makinesi satın alırken gücüne, ısı ve hava akım kademelerine, soğuk üfleme seçeneğine öncelikli olarak dikkat edilmelidir. Bu özelliklerin yanı sıra, kullanım amacınıza göre saç şekillendirici başlıklarını ve kordon boyunu da kontrol edebilirsiniz.

Saç kurutma makineleri

Saç kurutma makineleri

İyi saç kurutma makinesi

İyi bir saç kurutma makinesi hasarsız kurutma sağlar ve aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır. Bu özellikleri sunabilen makineler genellikle sabit, titiz sıcaklık kontrolünde çalışırlar ve nemlendirme özelliği taşırlar.

Çünkü saçlara hasar veren ve matlaşmasını sağlayan unsur, kurutma sırsındaki aşırı sıcaklıktır. Makinelerin ısıyı kontrollü bir şekilde yayabilmeleri saçların eşit şekilde kurutulabilmesini sağlar.

Daha yüksek ısı elde etmek makinenin çalışma gücüne bağlıdır. Sıcak ısı kurutmayı, soğuk ısı ise şekli sabitlemeyi ve kalıcı şekiller vermeyi olanaklı hale getirir. İyonlu saç kurutma makineleri, makinenin üflediği hava üzerindeki elektrik yükünü düzenler. İyonlu makineler kullanıldığı saçlarda statik elektriklenmeyi azaltır, saçlara parlaklık ve canlılık verir. İyon bakımı saçlara fayda sağlar.

Saç kurutma makineleri

Saç kurutma makineleri

Saç kurutma makinesi aksesuarları

Saç kurutma makinelerinin sıklıkla kullanılan aksesuarlarından biri olan difüzör ayrıştırıcı saçlarda hacim ve doğal dalgalar elde etmeyi sağlar. Başlık şeklinde makineye takılan difüzör hava akışını yavaşlatır ve bu sayede bukleli ve dalgalı saçların açılmadan, dağılmadan, şekil alarak kurutulmasına imkan tanır.

Difüzörden arzu edilen sonucun alınabilmesi için öncelikle nemli saçlara şekillendirme ürünlerinden tercih edilenin uygulanması ardından saç tutamlarının difüzörün içerisine yerleştirilmesi önerilir. Bu sırada saç kurutma makinesinin en düşük sıcaklık ayarına getirilmesi tavsiye edilir.

Saç kurutma makineleri

Saç kurutma makineleri

Artemia saç kurutma makineleri 1300 W ile 2500 W güç aralığındadır. Makineler; iyonlu olup olmamalarına, soğuk hava üfleme özelliği içerip içermemelerine ve difüzöre sahip olup olmamalarına göre çeşitlilik gösterirler.

Xinda, JVD, gibi profesyonel markalara ait ürünlere Artemia’dan ulaşabilirsiniz.

Saç kurutma makinelerinden en iyi verimi alabilmek için şu hususlara dikkat edilmesi önerilir: Saçın ıslaklığı önce havluyla alınır. Kurutma makinesinin direkt olarak ıslak saça uygulanmaması saçın nemini kaybetmesini ve matlaşmasını önler.

Makinenin en yüksek sıcaklıkta çalıştırılmaması, doğrudan diplere değil de saç tutamlarına tutulması, saç kurutulurken makinenin hareket ettirilmesi önerilir. Makine ile saçı kuruturken aynı zamanda saça şekil vermek de mümkündür.

Saç kurutma makinesi kullanımı

Eğer hacimli saçlar elde etmek istiyorsanız kurutma esnasında saçlarınızı öne atmanız ve makineyi hareket ettirerek işlemi gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Böylelikle hem saçlar hacim kazanır hem de kafa bölgesinde kan dolaşımı hızlanır.

Saçlarınızın kabarmamasını, basık ve düz olmasını tercih ediyorsanız kurutma işlemi sırasında saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru tarayabilirsiniz. Saç kurutma makinesi satın alırken makinenin hem ısı hem hava akım hız kademeleri olmasına dikkat edilir. Soğuk hava üfleme seçeneğinin olması tercih edilir.

Saç tiplerine ve şekillendirme gereksinimlerine en iyi şekilde uyum sağlayan hassas sıcaklık ve hava kontrolüne sahip makineler ile arzu edilen sonuçları almak mümkün hale gelir. Kurutma makinesi satın alırken ürün güvenliği konusu dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur.

Yangın tehlikesine karşı hem ürünü hem sizi koruyacak bir termostata sahip olması önerilir. Rahat kullanım için kablo uzunluğunun yeterli olması, ideal bir kalınlığa sahip olması gerekir. Tercih ettiğiniz ürünün ergonomik olması, hafif olması kurutma işlemi esnasında kolaylık sağlar.

Sessiz çalışması özellikle geceleri kullanım açısından önem taşır. Ürünün garanti süresine ve kapsamına dikkat etmeniz olası bir sorun halinde rahatlık sağlar. Saç kurutma makinesi seçerken ucuz ürünlerden kaçınmak; onun yerine uluslararası standartlarda üretilmiş, kaliteli bir makineyi tercih etmek gerekir.

Ev tipi saç kurutma makineleri ile kuaförlerde kullanılan fön makineleri arasındaki ayrımı makinenin gücü belirler. Profesyonel fön makineleri 2400 ila 2700 Watt aralığındadır. Uygun fiyat ve indirim fırsatlarıyla Artemia’da.
Saç kurutma makineleri en ucuz fiyatlarla bizde

Profesyonel saç kurutma makinesi

Profesyonel saç kurutma makinesi arıyorsanız işiniz çok zor….
Dünya’nın önde gelen makine tekelleri bu alanı kapatmışlar…

İster rakibimiz olsun, ister iş ortağımız, bu alanda çıkamıyorlar..

Amerikan, İngiliz, Alman, Fransız ve Türk üretici firmalar profesyonel olmayan aletleri ile bu alanı kapatmışlar. En profesyonel saç kurutma makinesi satan firma, Googel’a göre 26. sayfada..
Oysa 26 sayfayı işgal eden firmaların tamamı ev tipi amatör saç kurutma makineleri satıyorlar…

listede Amerikan, İngiliz, Fransız, Alman vb. amatör saç kurutma makinesi üretenler nedense garip bir biçimde ön sırada.. Profesyonel saç kurutma makinesi satanlar, 26. sıradan listeye girebiliyorlar… Onlarda 1-2 tane şanslı firmalar, Google nedense arama bitti diyor..

Bu firmaların sattığı ürünler üzerinde aldatıcı güç rakamları var.. 1600W-3500W gibi..

Bu Watt yani güç neyi ifade ediyor?

Bu makineler, sanıldığı kadar güçlü mü?

Saç kurutma makinelerinde Watt yani güç ile ölçülebilecek 2 unsur var..

Rezinstans kısmının gücü, motor kısmının gücü…

El kurutma makineleri    

Islak Hacim Ekipmanları  

İletişim 

Perpa

5 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir